• O nas
    • Historia
    • Działalność
    • Obwody
    • Zarząd
    • Członkowie
  • Trofea
    • Wieniec jelenia
    • Oręż dzika
    • Parostki sarny
    • Czaszka lisa
    • Czaszka borsuka
  • Aktualności
  • KNIEJA
  • Galeria
    • Polowania
      • Polowania Sezon 2021/2022
      • Polowania Sezon 2019/2020
      • Polowania Sezon 2018/2019
      • Polowania Sezon 2017/2018
      • Polowania Sezon 2016/2017
      • Polowania Sezon 2015/2016
    • Integracja
    • Trofea
    • Przyrodnicze
  • Do pobrania
  • Kontakt
tempImageyQaLto
27 paź 2023

Jesienne spotkanie edukacyjne z uczniami

W dniu 19 października gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Kopicach. Kolega Bronisław Letki zorganizował spotkanie o charakterze edukacyjno – integracyjnym, podczas którego Kolega Adrian Grela – Prezes Stowarzyszenia Knieja wykorzystując techniki multimedialne przedstawił aspekty zimowego dokarmiania zwierzyny. Po części edukacyjnej zabraliśmy uczniów na wycieczkę po „Kniei” podwodami prowadzonymi przez Kolegów Gerarda Zająca i Andrzeja Kacubę,  podczas której dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają stałe miejsca dokarmiania zwierzyny grubej.  Ostanim etapem spotkania było ognisko w Kniejówce i ciepły posiłek w postaci pieczonych kiełbasek ufundowanych przez Stowarzyszenie „Knieja”.  W odczuciu gości i naszym spotkanie należało do bardzo udanych co potwierdza potrzebę kontynuacji współpracy o charakterze edukacyjnym.

prace _7
27 paź 2023

Prace w łowisku na rykowisku

Konieczność remontów urządzeń łowieckich oraz wywiezienia do łowiska nowych zwyżek zgromadziła nas w Siedliskach we wrześniowy poranek. Prace odbywały się w zespołach odpowiedzialnych za rejony w terenie i po sprawnej akcji spotkaliśmy się na corocznym szkoleniu z zasad wykonywania polowania.  Tego samego dnia po wieczornym polowaniu odbyła się biesiada „Pełnia rykowiska”, niestety już w mocno okrojonym składzie. Upominek za najlepszy wieniec jelenia z ubiegłego sezonu odebrał już po raz czwarty w historii Prezes Wojciech Dudik. Zaprezentował dwa wieńce byków upolowanych w 2022 r. i przy pokazie zdjęć z tych polowań opowiedział ciekawe historie ich pozyskania. Podczas biesiady wyceniony został również wieniec kolegi Ryszarda Kendika pozyskany w ubiegłym sezonie w jego macierzystym Kole. Trofeum otrzymało srebrny medal.

374770996_2539992432827628_3908419050324861045_n
7 wrz 2023

Nasz Kolega Krzysztof Szober mistrzem mistrzów

W dniu 3 września 2023r. na Strzelnicy w Siemianowicach Śląskich odbyły się XXII Mistrzostwa Polskiego Związku Łowieckiego w strzelaniach myśliwskich klasy mistrzowskiej, powszechnie nazywane Mistrzostwami Mistrzów. Na uwagę zasługuje fakt, że nasz Kolega Krzysztof Szober zajął 1 miejsce, uzyskując  tytuł mistrza mistrzów. Warto podkreślić, że Krzysiu w tym sezonie zdobył złoty wawrzyn z diamentem będący największym wyróżnieniem w strzelectwie myśliwskim. W tych samych zawodach brał udział drugi nasz Kolega Remigiusz Włodarczyk zajmując 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy!!

 

«< 17 18 19 20 21 >»

Kategorie

  • Sezon 2014 / 2015 (17)
  • Sezon 2015 / 2016 (11)
  • Sezon 2016 / 2017 (2)
  • Sezon 2017 / 2018 (15)
  • Sezon 2018 / 2019 (19)
  • Sezon 2019 / 2020 (20)
  • Sezon 2021 / 2022 (16)
  • Sezon 2022 / 2023 (24)
  • Sezon 2023/2024 (24)
  • Sezon 2024/2025 (22)
  • Sezon 2025/2026 (17)
  • Sezon 2026/2027 (2)
  • Uncategorized (25)

Ostatnie posty

  • Walne Zgromadzenie i rozpoczęcie sezonu na rogacze
    16.05.2026
  • Trening strzelecki
    18.04.2026
  • Myśliwski bal
    07.02.2026
  • Grodkowskie zbiorówki
    07.02.2026
  • Zakończenie sezonu 2025/2026
    19.01.2026