Zakończenie sezonu polowań zbiorowych – Polowanie w Siedliskach 12.01.2019r.

Jubileuszowy sezon polowań zbiorowych dobiegł końca. Polowaliśmy w Siedliskach, gdzie na zbiórce stanęło 29 strzelców. Z inicjatywy kolegi Adriana w polowaniu uczestniczyło dwóch operatorów kamer  oraz drona sprawdzonych we wcześniejszych realizacjach Adriana, w celu wykonania reportażu filmowego, którego premiera odbędzie się na jubileuszowym balu myśliwskim.

Z uwagi na dobre zaawansowanie wykonania planu odstrzału jeleni, prowadzący polowanie Prezes, zezwolił każdemu z myśliwych w pierwszym miocie na strzelanie tylko do jednego jelenia.

Jak się okazało była to trafna decyzja, gdyż mimo tego ograniczenia padło 6 jeleni i 1 dzik, i tym samym w kolejnych dwóch miotach polowaliśmy już tylko na dziki.

Upieczona w międzyczasie przez kolegę Fredka kiełbaska smakowała kolegom podczas śniadanka w Kniejówce.

W kolejnym pędzeniu Gama i Figa Huberta Olejnika ogłosiły dziki w Czerwonym Kamieniu. Naganka pomogła je wypchnąć na linię i Krzysiu Siekierka oraz Kamil Jankowski, nie po raz pierwszy w tym sezonie położyli po dziczku.

W ostatnim miocie, był jeszcze jeden dzik, ale bardzo przytomnie powstrzymał się od strzału Józek Grela, słusznie oceniając go jako prośną lochę.

Tym sposobem na pokocie mieliśmy 3 łanie,3 cielęta i 3 dziki, a królem polowania został po raz trzeci w tym sezonie Kamil Jankowski. Wicekrólestwo przypadło w udziale Czarkowi Bajkowi i Romkowi Panuszowi.

Na zakończenie Prezes podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację i oprawę polowań zbiorowych w kończącym się sezonie, a serwowana przez kolegę Edka golonka z kapustą, przygotowana przez restaurację Złoty Róg z Wawelna, zyskała aprobatę zgłodniałych łowców.

 

więcej zdjęć