Polowanie hubertowskie

W związku z obchodami 95-lecia PZŁ zorganizowanymi przez ZO PZŁ 3 listopada w Opolu, polowanie Hubertowskie zaplanowaliśmy na następną sobotę.

10 listopada w obwodzie 71, tradycyjnie Hubertowskie spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Zaprojektowana przez Adriana Grelę tablica zawieszona przy Dębówce przypominała nam o przypadającym w br. jubileuszu 70-lecia Koła.

Proboszcz z Żelaznej wspomniał naszych kolegów, którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów i życzył nam sukcesów na kolejne lata.

Polowanie prowadził Prezes z pomocą Tomka i Kamila Jankowskich. Po pierwszym pędzeniu, w którym na 11 strzałów padł odyniec i koza, zjechaliśmy do Dębówki na jubileuszowy tort zapewniony przez nowego stażystę – Mańka Błońskiego.

Po  kolejnych dwóch pędzeniach do pokotu dowieziono 5 dzików i kozę. W rezultacie Królem Polowania został prowadzący Wojtek Dudik z odyńcem i dubletem w warchlakach, a pozostali prowadzący mieli po jednym dziczku. Do dzikarzy dołączył również Krzysiu Siekierka, który po raz pierwszy strzelił dzika na Dębinie na polowaniu zbiorowym. Ponadto kozy pozyskali Hubert Olejnik i Stasiu Goryl. Udane łowy zawdzięczaliśmy dobrze pracującej nagance i sforze wachtli wspomaganej przez gończego i teriera.

Jubileuszowa biesiada hubertowska w Dębówce trwała do wieczora, a bardziej wytrwali wraz z Królem kontynuowali obchody w Siedliskach.

więcej zdjęć